sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton
SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 19.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • 2019–2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

2019–2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı 

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 2019–2020 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler, kıymetli okul yöneticilerimiz ve muhterem velilerimiz,

2019–2020 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle, Ülkemizin geleceği olan sevgili çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşarken, onların çok muhterem anne ve babaları da yavrularını okullarına hazırlamanın güzelliğini ve tatlı telaşını yaşıyor.

Şüphesiz ki eğitimin toplumsal yaşantımız üzerinde çok büyük etkisi ve yansımaları vardır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çok iyi bir eğitim sürecinden geçmesi ülkemiz için önem arz etmektedir.

Eğitimin, çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde ne kadar etkili ve önemli olduğunu 15 Temmuz hain kalkışma gecesinde bir kez daha gördük. Yanlış ellerden ve yanlış yerlerden alınan eğitimle devletin çeşitli kademelerine kadar gelenlerin; Vatanın bekasına, Milletin iradesine nasıl kastettiklerine o gece hep birlikte şahit olduk.

Ancak; meydanları dolduran iman ve inanç dolu milyonarlarca yürek, kahramanca direnişiyle Milli iradesine sahip çıkarak, o karanlık gecenin sabahında ülkemizin yeniden aydınlığa kavuşmasına vesile olmuştur. 

Bu nedenle eğitim; üzerinde hassasiyetle durulması, her şeyden fazla önem verilmesi, çaba sarf edilmesi, sahiplenilmesi ve kontrolü elden bırakılmaması gereken, süreklilik ve kararlılık isteyen bir süreçtir.        

Ülkelerin çağdaşlık düzeyi; eğitimde yakaladığı başarı, sahip olduğu bilim ve teknolojinin kalitesi ile ölçüldüğünden, ülkeler arasında ki zenginlik ve kalkınmışlık yarışı da en çok eğitimle mümkün olabilmektedir.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’de bizlere hedef olarak çağdaş uygarlık seviyesini yakalamayı işaret etmiş, bu hedefe ulaşmak için de eğitimde başarılı olma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücü, ilim, irfan yuvası olan okullarımızda yetiştirildiğinden, hedefimize ulaşmak için hep beraber eksikliklerimizi gidererek, eğitim çıtamızı en üst seviyeye çıkartmamız gerekmektedir.

Biz, başarı grafiğini üst seviyelere çıkarmak için İlimizde gösterdiğimiz çabanın meyvelerini geçtiğimiz yıl almaya başladık. Bu yolda, Giresun için önemli bir mesafe kat ettik. Elde edilen bu başarının kalıcı olması için eğitim hizmetlerinin kalitesini daha da artırarak, başarıyı zirveye çıkarmak için çok daha fazla çaba göstermeliyiz.

Bu noktada; kaliteli bir eğitimle başarıyı yakalamak için değerli eğitimcilerimizin, üstün görev anlayışı ve sorumluluk şuuruyla, bu kutsal görevlerini severek yerine getireceklerine de içtenlikle inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin 2019–2020 eğitim-öğretim yılını ve İlköğretim Haftası’nı içtenlikle kutlayarak, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini diliyorum.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 334