SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 07.07.2020

GİRESUN KİTAP FUARI AÇILDI


GİRESUN KİTAP FUARI AÇILDI

notlar

Kitap Fuarı Liman sahası içinde Gümrük binası Salonunda 12 Ocak’a kadar açık kalacak.

Kitap fuarının açılışında konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, böylesine bir organizasyona imza atmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi.

Her ne kadar ilk olduğu söylense de aslında dördüncüsü yapıldı. (Belediye Eski Nikah Salonu, Atatürk Meydanı, Botanik Bahçe,  Giresun 1. Kitap Fuarı -Gümrük binası Salonunda )

İlk kez yapılan kitap fuarında her şey güzeldi. 49 yayınevinin katılımıyla oluşan fuar tek tip çanta kullanarak bir ilki daha yaşattılar.Bu çantaların sayımıyla fuara uğrayanlar hesaplanabilir.

Gümrük Müdürü  İsmail BOSTANCIOĞLU fuar yapılan binayı belediyeye vereceğini söyledi.

Bir diğer konu ise üniversitenin sınav zamanı olduğu.

Giresunlu yerel yazarlara ayrı bir stant ayrılması güzel bir şeydi. Ama bir çok yazara ulaşılmamış ya da kabul etmemiş olabilir.

Giresun 1. Kitap Fuarı`mızın açılışını büyük bir heyecanla gerçekleştirdik. Çocuklarımızdan büyüklerimize kadar tüm Giresunlumuzun yazarlar ve kitaplarla buluştu. Şimdi kitap okuma zamanı..

Okumak dedim de bir de gazeteyle tanıştık. “Giresun Şehir ve Düşünce “ İlk sayısı olan 16 sayfadan oluşan  iki aylık olan gazete kültür ve sanat içeriyor...

Giresun Şehir ve Düşünce “ikinci sayısı için söyleşilerle sohbetler hazır sayılır.Giresun 1. Kitap Fuarı hazır sayılır bence..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 419