SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 07.06.2020

Kurban Bayramı Mesajı


Milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren; sevgi, kardeşlik, sadakat, vefa ve dayanışma gibi manevi değerlerin en yoğun şekilde hissedildiği bir Kurban Bayramı’nı daha hep birlikte karşılıyor olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu, hoşgörü ve barışın en yoğun şekilde yaşandığı bu mübarek günlerde kurbanlarımızla Allah’a yakınlaşırken, dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik ruhuyla da tüm sıkıntılarımızı aşmanın yollarını aramalı, bu değerlerin tüm İslam coğrafyasına hakim olması için çalışmalıyız. Unutmamalıyız ki; bu gün kuşatma altında olan İslam dünyasının kurtuluşu, bu temel değerler etrafında birleşilebildiği oranda mümkün olacaktır. 

Bunun bilincinde olan bizler; haktan, hakikatten, doğruluk ve adaletten taviz vermeden, içerden ve dışardan gelebilecek tüm saldırılara karşı dik durmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu müstesna günün barış, huzur ve mutluluk  getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.                                                                                                            Prof. Dr. Yılmaz Can
                                                                                                                      Rektör

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 134