SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 07.06.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can`ın “19 Eylül Atatürk’ün Giresun’a Gelişi ve Gaziler Günü” Mesajı 19 Eylül; hem Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a geldiği tarih hem de TBMM tarafından kendisine gazilik unvanının verildiği tarih olmak yönüyle büyük önem a

Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can`ın “19 Eylül Atatürk’ün Giresun’a Gelişi ve Gaziler Günü” Mesajı 19 Eylül; hem Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a geldiği tarih hem de TBMM tarafından kendisine gazilik unvanının verildiği tarih olmak yönüyle büyük önem a


 19 Eylül; hem Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a geldiği tarih hem de TBMM tarafından kendisine gazilik unvanının verildiği tarih olmak yönüyle büyük önem arzetmekte olup bu nedenle Gaziler Günü olarak da kutlanmaktadır. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşında, Topal Osman Ağa önderliğinde iki gönüllü alay çıkaran Giresun`umuzu, bundan  95 yıl önce, bugün ziyaret ederek vatan savunmasında büyük fedakârlıklar gösteren kahramanlarımızı anmıştır.

Bu vesileyle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını hiçe sayan şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

                                                                                                                                                                                                                Prof. Dr. Yılmaz Can 
                                                                                                                                                                                                                           Rektör
 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 90