TİYATRO GÜNLERİ

TİYATRO GÜNLERİ
25. FEVZİ BAYAZITOĞLU TİYATRO GÜNLERİ PROGRAMI24.04.2019 17:04

“25. FEVZİ BAYAZITOĞLU TİYATRO GÜNLERİMİZ OYUNUMUZ ‘ESKİ FOTOĞRAFLAR’ İLE PERDELERİNİ AÇARAK BAŞLIYOR”

Her yıl geleneksel olan düzenlediğimiz uluslararası Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günlerimiz başlıyor. Bu yıl 25. sini düzenleyeceğimiz Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günlerimiz tiyatromuz dahil olmak üzere 8 tiyatro grubu 10 farklı oyunuyla Vahit Sütlaş Sahnesinde sahne alacak olup, 26 Nisan Cuma günü saat 20.00’de Giresun Belediye Şehir Tiyatromuzun oyunu ‘Eski Fotoğraf’ ile perdelerini açarak başlayacaktır.

25. FEVZİ BAYAZITOĞLU TİYATRO GÜNLERİ PROGRAMI

26 NİSAN 2019 – 5 MAYIS 2019

26 NİSAN CUMA

GİRESUN BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU

SAAT : 20.00

OYUN ADI : ESKİ FOTOĞRAFLAR

YAZAN : DİNÇER SÜMER

YÖNETMEN : HARUN MURAT AYDIN

KONUSU : Sıradan insanların trajedisinin anlatıldığı bildiğimiz, gördüğümüz ama hatırlamak istemediğimiz hatta bazılarımızın içinde olduğu yaşamlar hakkında küçük bir hatırlatma yaparak merkezine aldığı Sevtap karakteri ile izlenimleri geçmişten günümüze yolculuğa çıkardığı oyun, abartısız gerçekleri ve tüm acımasızlığıyla yaşanan bu hayalleri bir fotoğraf içinde anlatıyor.

27 NİSAN CUMARTESİ

ERZURUM MEDYA SANAT

SAAT : 20.00

OYUN ADI : BİR HABER BULDUM

YAZAN : M. EŞREF GENÇ

YÖNETMEN : OĞUZHAN VARTOLİOĞLU

KONUSU : Hikaye 90’ların İstanbul’unda geçiyor. İngiltere’de eğitim almış olan Barış Güneş, büyük bir haber bulup ünlü bir gazeteci olmak ister. Bir gün pencereden bakarken mahalleden bir kadın görür. İlk defa gördüğü bu yüzü takip etmeye başlar. Ancak kadın bir mafya babasının sevgilisi çıkar ve olaylar bu yönde çıkar.

28 NİSAN PAZAR

SAMSUN KARMA SAHNE

SAAT : 20.00

OYUN ADI : KADINLAR, FİLLER VE SAİRELER

YAZAN : YUNUS EMRE GÜMÜŞ

YÖNETMEN : HAKAN ALKAN

KONUSU : Komşu oldukları halde birbirine yabancı üç kadının, komik ve trajik varoluş mücadelesinin ele alındığı oyun; kadınların, erkeklerle ve yaşamla baş etme yöntemlerini mizahi ve vurucu bir dille anlatıyor. Hayatın akışında savrulan üç kadının, kendi dertlerine ‘kadınca’ çözüm arayışlarını sahneye taşıyan “Kadınlar, Filler ve Saireler…” birbirimize kenetlenmezsek olayların içinden çıkışımızın zor olduğunun altını çiziyor.

29 NİSAN PAZARTESİ

AKÇAABAT BELEDİYE TİYATROSU

SAAT : 20.00

OYUN ADI : BATAKHANE GÜZELİ

YAZAN : ERMAN CANATAN

YÖNETMEN : OSMAN GÜMRÜKÇÜ

KONUSU : Batakhane Güzeli adlı oyun, Aksaraylı ve Kasapoğlu adında iki kabadayının, kabadayılık sultasını birbirine kaptırmamak için giriştikleri mücadele ile başlıyor. Sonrasında Gülperi adında bir batakhane dilberinin olaylara karışması ile bir aşk hikayesine dönüşüyor. “Kadın”ın toplumdaki yeri ve toplumun “Kadın”a bakış açısının, müzik ve hikaye ile iç içe geçerek anlatıldığı oyun toplumsal göndermeler de içeriyor.


30 NİSAN SALI

TRABZON BÜYÜKŞEHİR TİYATRO DERNEĞİ

SAAT : 20.00

OYUN ADI : KOLEKSİYONCU

YAZAN : HAKAN BOYAV

YÖNETMEN : MUZAFFER ATAV

KONUSU : Her insanoğlunun, vicdanının sorgulandığını hatırlatan bu oyun, ölümün kendi içimizdeki absürtlüğünü anlatır.

1 MAYIS ÇARŞAMBA

ANKARA TİYATRO LİBRA

SAAT : 20.00

OYUN ADI : PALTO

YAZAN : NİKOLAI VASİLİEVİCH

YÖNETMEN : MİNE ACAR

KONUSU : “Kahkahayla Gözyaşı Arasındaki Sosyal Sınıf Çelişkisi ve Aşk” alt başlıklı oyun, Nikolay V. Gogol’ün “Palto” öyküsünden uyarlanmıştır. Yaşadığı dönemin Rusya’sının soğuğunu, kötülüklerini, çarpıklıklarını, gülünç durumlarını sergileyen Gogol’ün, olanca özverisiyle edindiği paltosunu çaldıran küçük memurun (Akakiy Akakiyeviç’in) üzüntüden ölmesini anlatan “Palto”su…

2 MAYIS PERŞEMBE

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

SAAT : 20.00

OYUN ADI : KASET

YAZAN : STEPHEN BELBER

YÖNETMEN : UĞUR ŞELECİ

KONUSU : Okul yıllarında arkadaş olan 3 kişinin bir otel odasında yıllar sonra bir araya gelerek eski günlerden konuşurlar. Konu iki arkadaşın lise yıllarında yaşadığı ilişkiye gelir. Daha sonra aralarına katılan kadın ile konuşmalar bambaşka bir boyuta gelir. Hangi olaylar gerçek hangi olaylar gerçek değil bunu anlamak zor olacak.

3 MAYIS CUMA

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

SAAT : 20.00

OYUN ADI : KÜÇÜK BİR İŞ İÇİN YAŞLI BİR PALYAÇO ARANIYOR

YAZAN : MATEİ VİSNİEC

YÖNETMEN : YAĞMUR OKAY

KONUSU : “Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” ilanı için gelen iki arkadaş; Filippo ve Niccolo geçmişleri ve güzel günler hakkında konuşmaktadır. Ancak yakın dostları Peppino’nun gelişiyle o günlerin çok da güzel olmadığını hatırlayacaklar ve çaresizliklerini umutlarıyla sarmaya çalışacaklardır.

4 MAYIS CUMARTESİ

GİRESUN BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU

SAAT : 20.00

OYUN ADI : YEDİ KOCALI HÜRMÜZ

YAZAN : SADIK ŞENDİL

YÖNETMEN : AHMET ÖNDAŞ

KONUSU : Yedi tepe üzerine kurulmuş İstanbul’un, yedi iklim dört bucağa nam salmış yediveren gülü, altı kocalı Hürmüz’ün yedinciyle aşkı bulmasının komikli, absürtlü, entrikalı, şarkılı, danslı, şen şakraklı hikayesi…

5 MAYIS PAZAR

BULANCAK SANAT TİYATROSU

SAAT : 20.00

OYUN ADI : BAY PUNTİLA VE UŞAĞI MATTE

YAZAN : BERTOULT BRECHT

YÖNETMEN : MUSTAFA ÇOLAKOĞLU

KONUSU : Alkol sorunu bulunan bir ağa olan Puntila içki içtiğinde karakteri tamamen bir değişime uğruyor. Bu değişim Puntilanın hayatına sirayet ediyor ki içkili haldeyken kızını şöförü Matte ile nişanlayabiliyor. Ayıldığında gaddar bir insana dönüşen Puntila haliyle içkiliyken yaşadıklarını hatırlamıyor. Oyun insanın değişim ve dönüşümünü yani içkinin insana neler yaptırabildiğini anlatıyor kısaca…

 


Etiketler: 25. FEVZİ BAYAZITOĞLU TİYATRO GÜNLERİ PROGRAMI

Diğer TİYATRO haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.