SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 07.07.2020

“KİTAP SU İLE TABLET CAN”

“KİTAP SU İLE TABLET CAN”
KÖYLERİMİZDE06.02.2020 00:00


 
  “KİTAP SU İLE TABLET CAN” KÖYLERİMİZDE
 

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Kitap Su rnile Tablet Can” adlı çocuk oyunu kapalı gişe oynanmaya devam ediyor.

 

Her Cumartesi günü saaat 14.00’da Belediye Vahit Sütlaş Sahnesi’nde  oynanan, çocuklara elektronik cihazların hayatımızdaki yerini ve kitap  okumanın faydalarını eğlenceli bir şekilde aktaran tiyatro oyunu, hafta içi belirli günlerde de köy okullarında sahneleniyor.

 

Merkeze bağlı köylerde ve bazı ilçelerde öğrencilerin ulaşım sorunu rnyaşamaması için oyunu ayaklarına götürdüklerini belirten Giresun  Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Oyunumuza inanılmaz yoğun bir ilgi var. Cumartesi günleri sahnemizde oynanıyor ancak yoğun ilgiyi  karşılamıyor. Gördüğümüz bir eksiklik şu oldu. Şehir merkezindeki  çocuklarımız oyunumuza rahat gelebiliyor, ancak köylerde ikamet eden  küçük dostlarımızın ilaveten ulaşım sorunu oluyor. Biz de bu sorunu  ortadan kaldırmak adına oyunumuzu köylerimize ve ilçelerimize götürme  kararı aldık. İlk olarak Duroğlu ve Ülper okullarında oyunumuzu  sahneledik. Çocuklarımızın mutluluğu gerçekten gözlerinden okunuyordu. İşte çocuklarımızın o sevinci, mutluluğu bizim en önemli mükâfatımız.” dedi.

 

Şenlikoğlu, çocuk oyununu önümüzdeki hafta Boztekke ve Sayca okullarında sahneleyeceklerini de sözlerine ekledi.

 

Belediye Personeli yazar Ali Murat Yılmaz’ın yazdığı, Özden Aydın’ın rnyönetmenliğini yaptığı “Kitap Su ile Tablet Can” adlı oyunda karakterle  ve teknik ekip ise şu şekilde:Kitap Su: Ayşe Gül Çavuşoğlu, Tablet Can:  Atakan Atlar, Çocuk: Duygu Aydın, Anne: Nevin Dizdar, Baba: Fikret  Öğüd, Maymun: Derya Kabayel, Kurbağa: Ali İlker Pir, Sırtlan: Eray Aktaş, Ses Efekt: Ergin Kaçmaz, Işık Tasarım: Ziya Kostakoğlu, Dekor rnTasarım: Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

Etiketler: “KİTAP SU İLE TABLET CAN” KÖYLERİMİZDE

Diğer TİYATRO haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.