sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton
SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 28.01.2021

TİYATRO GAZETESİ YENİ YIL SÜRPRİZİ

TİYATRO GAZETESİ YENİ YIL SÜRPRİZİ

Tiyatro Gazetesi, Ocak 58. sayısında 01.01.2016 00:00

TİYATRO GAZETESİ YENİ YIL SÜRPRİZİ

 Tiyatro Gazetesi’nin yeni yıl sayısı çıktı.


 Tiyatro Gazetesi, Ocak  58.  sayısında okuyucuya iki  sürpriz yaptı.  Gazete geçen sayısında okurlarına armağan ettiği ‘Üniversite Tiyatro’ ekinin yanı sıra bir de ’Küçük Harfler Büyük Düşler’ adını taşıyan ‘Çocuk Gazetesi’ ekini de  yayımladı.


Nazif Uslu’nun  Genel Yayın yönetmenliğinde Türkiye’nin dört bir yanından tiyatro haberlerine ayrıntılı bir şekilde yer veren gazete, köşe yazıları ve yazı dizeleriyle yine dopdolu.


Nazif Uslu ‘’Sanat İşini özenle yapmanın  adıdır’’, Avni Rakop ‘’Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu’nda ‘Kahvede  Şenlik var’’, Nurhan Uslu ‘’Anadolu ve Tiyatro’’, Müfit Semih Baylan ‘’Medea’’, Emre Işık ‘’Bursa’da olay var’’, Büşra Elmaskaya ‘’Aydın’da Tiyatro Şöleni’ ’yazılarıyla okura seslendi. Tamer Levent ‘’ Anadolu  Tiyatro Ödülleri Bir Şölendir. ’’, Şirin İnci ‘’Öldürebilirsin artık  kendini’’, Halit Karaata ‘’Ağızdan Çıkanı Duyan Ulak’’, Yaşam Kaya ‘’Üç Ayrı itiraf Öyküsü ve Bir Otel Odası: Bash: Latterday Plays”, İbrahim Kaşdaş “ Müffettiş Antakya da”, Ceren Olpak “ AAA…! İnsan Şaşırma  Duyusunu Kaybederse Ne Olur”,


Hasan Erkek ‘’ Yazarlığının  25. Yılını   Fransa da Yayımlanan üç kitabıyla Kutlamaya Başladı.’’, Serkan Fırtına  ’Tiyatro Emekçisi Ali Aslan’’, Çiğdem Özçelik ‘’OBBKT, Dişi Horozla  Günaydın dedi’’, Kadir Bozkurt ‘’İktidarsız iktidar’’, Hasan çakmak  ‘’Buralarda Tiyatro yapmak yürek ister’’, Mehmet Nurkut İlhan  ‘’Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 20. Yılına Yaşanabilir Bir Dünyarn İçin Sanat Sloganıyla ulaştı’’,  Erhan Özçelik ‘’Yassah Hemşerim’’,   Cenk Behram Su ‘’Yaşasın kavuniçi oyunu sahnelendi’’ Hayati Özen”  Halktan Biri”,  Sedat Özer “ Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda 20. Yıl Çoşkusu”, yazılarıyla ocak sayısında tiyatro severlerle buluştular.

 

 Üniversite Tiyatro Gazetesirn  ikinci sayısında da üniversitelerdeki tiyatro gruplarının sahnelediği  oyunların tanıtımları ve söyleşiler yer alıyor. Gazetede ayrıca Çiğdem  Erken’in Üstün Akmen’e dair yazdığı Yalnızlık yine bize kaldı başlıklı  yazısı yer alıyor. Elif doğan ‘’Hayef Tiyatro Topluluğu’’, Büşra rnElmaskaya ‘’ADÜ Tiyatro Topluluğu perdelerini açtı’’, İlayda Öncü ve  Elif Doğan ‘’Sanat ve Hukuk Dünyası İstanbul Üniversitesinde Buluştu’’  yazılarıyla okurlara seslendiler.

 

İlk sayısı yayımlanan Çocuk Gazetesi’nde Gülşah Özdemir Koryürek’in ‘’Çocuğumu tiyatroya götürmek istemiyorum’’  ve  “Ormanda Mahkeme Rezaleti”, Manşetiyle çıktı.  Çocuk tiyatro rngrupları, özel, devlet ve şehir tiyatrolarında sahnelenen çeşitli rnoyunların tanıtımlarıyla köşe yazılarına yer veriliyor., Nurhan Uslu  ‘’İki Kalas, Bir Hevesten de öte bir tutku sahnede çocuk olmak’’, Ceren  Olpak ‘’Çocuk Oyunları ve Sıfırdan Yayınları’’, Mehmet Ümit Görgülü ‘’Çocuk Tiyatrosu üzerine’’, Rasim Aşın ‘’Çocuk Tiyatrosu kurmayı rndüşünenlere’’ yazılarıyla çocuk Gazetesi ekinde Tiyatro severlerle rnbuluşuyor.  Tiyatro Gazetesi “ Küçük Harfler Büyük Düşler” adını verdiğirn Çocuk Gazetesi’nde  Ödenekli Tiyatrolarda neden Pedagog yok Sorusunu  ısrarla soruyor ve sormaya  devam edecek.

 

Tiyatro Gazetesi, yeni yılın ilk ayında toplam 40 sayfalık içeriğiyle yeni yılı sahne tozuna doyuruyor!

 

Tiyatro Gazetesi Yayın Kurulu

 

www.tiyatrogazetesi.net

 

tiyatrogazetesi@gmail.com

   

0212-621 81878

 

Etiketler: Tiyatro Gazetesi - Ocak 58. sayısında

Diğer KİTAP haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.