SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 12.08.2020

TİYATRO GAZETESİ MAYIS 98.SAYISI ÇIKTI

TİYATRO GAZETESİ MAYIS 98.SAYISI ÇIKTI
TİYATRO GAZETESİ MAYIS 98.SAYISI ÇIKTI04.05.2019 17:12


 

Ve bahar geldi. Hem yağmurlarıyla, hem pırıl pırıl güneşiyle, hem erguvanları, fesleğenleri, papatyalarıyla...

Bu pırıl pırıl Mayıs ayında Tiyatro Gazetesi olarak 98. Sayımızla Merhaba diyoruz sizlere. Manşetimiz ‘Oyuncunun yeri sahnedir’.

 

Handan Ekici yaptığı başarılı işlerden dolayı birçok ödül almış, değerli bir sanat emekçisi arkadaşımızdır. Kendisinin ne kadar değerli ve önemli bir sanat emekçisi olduğunu bilen meslektaşlarımız “Oyuncunun yeri sahnedir” diyerek bir imza kampanyası başlatmıştır. Evet, biz de aynı şeyi söylüyoruz; OYUNCUNUN YERİ SAHNEDİR.

 

Ekrem İmamoğlu’nun sözleri de ilk sayfada; “Çürümeye terk edilen Muammer Karaca Tiyatrosu yenilenecek”.

‘‘Oyuncular, sahne, stüdyo ve set emekçileri İstanbul-Bakırköy Halk Pazarı’nda düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarında alanlardaydı’’başlıklı haberde ilk sayfa haberlerimizdendi.

 

‘‘St. Pauli tribününden Nazlı Masatçı’ya özgürlük pankartı’’ ve ‘‘Gezi sanığı Pınar Öğün Galler'de tiyatro oyununa seçildi’’ başlıklı haberler de yine ilk sayfada karşımıza çıkıyor.

 

Nurhan Uslu köşesinden sesleniyor: ‘‘Hamburg Tiyatro Köprüsü Festivali Gerçekleşti’’.

Tutuklu tiyatrocu Nazlı Masatçı: 'Tek başıma girdiğim koğuşumdan 15 oyuncu ile çıkacağım' başlıklı yazı ise Haber İz Gazete’den Yağız Barut’a ait.

 

Hülya Karakaş ‘Festival Havası’ başlıklı yazısıyla Bursa/Osmangazi Belediyesi Tiyatro Festivalinden bahsetti.

Seda Tansüker İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde dramaturg olarak görev alan Sevgili Defne Arıkan ile söyleşti.

Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinden seslendi: ‘‘Kötü Çirkin Yanlış ve Düşünme Biçimi’’

Gülşah Özdemir Koryürek “Krallar bize yalan söylemiş; Canavar manavar yok! Hoşgeldin Ginko Çocuk Tiyatrosu” derken Serkan Fırtına ‘‘Afrikalı arkadaşlarım ve sığınmacılar’’ dedi.

 

Halit Karaata ‘‘Her ne ararsan kendinde ara’’, Güler Cengiz “Büyük yargı sahnelendi”, Ceren Olpak ‘Bir Düşman Yaratmak’, Müfit Semih Baylan ‘Mayıs, Trabzon’da Festival Ayıdır!’, Yaşam Kaya ‘Yüz Yılın Evi: “Bir Konak, Bir Tarih, Bir Bellek!” derken Arzu Taşkın ise ‘Antalya Şehir Tiyatrosu’nda Koridor’ diye seslendi okurlara.

 

15. Ankara Devlet Tiyatroları Küçük Hanımlar, Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali Programı ile Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali programı, Devlet Tiyatroları Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Şenliği, Devlet Tiyatroları 10. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali programı da bu sayımızda sizlerle.

 

Yasemin Çetin, Tarla Faresi Tiyatrosu kurucusu sevgili Hicran Çalı ile çocuk tiyatrosu üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Dr. Birgül Yeşiloğlu Güler ‘Ankara Devlet Tiyatrosu’nun Büyük Tiyatro Sahnesi’nde, Hakan Çimenser’in rejisini yaptığı William Shakespeare’nin Kış Masalı adlı oyununu izleyip yazdı.

 

Yasemin Çetin, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinden, Murat Niyazi Emre, Onur Erdoğan, Arzu Leylak ve Polat İnangül ile Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve ülkemizde yapılan tiyatro çalışmalarına dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Büşra Elmaskaya ‘Sanatta 60 yılın adı Yalçın Dinçer’, Yalçın Baykul ‘Berliner Ensemble’da Castorf’un Galileo’su Tiyatro ve Veba’ derken Metin Güler ise Kaptanın seyir notları köşesinden ‘Tiyatro Festivalleri’ dedi.

 

Uğur Ozan Özen ‘3. Osmangazi Belediyesi Meslek Tiyatroları Festivali’ derken, Hasan H.Elmas ise‘Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan ikinci oyun 7 Kocalı Hürmüz izleyiciyle buluştu.’ Dedi.

 

Nazif Uslu ‘Tiyatroculara tanıdık bir masal’ anlatıyor bu ay gazetenizde.

 

Sadece sizlere aktardığımız bu yazılar değil elbette, festivaller ve programları, Belediye etkinlikleri, ve bir çok kurum ve kuruluşun etkinlik takvimi de yine gazetenizde. Abone olun, Tiyatro Gazetesi evinize gelsin, haberiniz olsun.

 

www.tiyatrogazetesi.net .

 

Tiyatro Gazetesini tüm Mefisto Kitabevi, Tüm Kitapsan ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

 

 


Etiketler: TİYATRO GAZETESİ MAYIS 98.SAYISI ÇIKTI

Diğer KİTAP haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.