SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 05.06.2020

Tiyatro Gazetesi Mart Ayı 96.Sayısı

Tiyatro Gazetesi Mart Ayı 96.Sayısı
Çıktı08.03.2019 18:31

Tiyatro Gazetesi Mart Ayı 96.Sayısı Çıktı

 
 
Yaşasın Tiyatro, 
 
“Sanata Evet” Daha yaşanılır bir dünya için.
 
Mart aynın gelişiyle birlikte hazırlıklar başlar. Bir yandan bildiriler yayınlanır öte yandan sahneler oyunlarla coşar. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü hepimize kutlu olsun diyerek ekleyelim o halde: Yaşasın Tiyatro!
 
Tiyatro Gazetesi’nin Mart ayı 96. sayısında manşet: Ustalar Geçidi, Cimri, Ankara Devlet Tiyatrosu
‘Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt Sahnede. Kurt, rolü gereği hem yüksek bir performans sergiliyor, hem de seyirciyi güldürürken aynı zaman da oyunun mesajını bir nakkaş gibi ilmek ilmek işliyor’ diyor Birgül Yeşiloğlu Güler. 
İlk sayfa da yer alan diğer haberler ise Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş ile Beyoğlu’nun sanat hayatına dair bir sohbet gerçekleştiren Cevdet Bayram’ın söyleşisi: Beyoğlu tekrar sanatın merkezi olacak.
 
İlk sayfa haberlerimizden bir diğeri ise Yasemin Çetin’in Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı ile Merzifon tarihi, kültürü, sanatı, başkan adaylığı kapsamında ileriye dönük projeleri üzerine yapılan bir sohbet: Yolların ve kültürlerin kesiştiği şehir: Merzifon 
 
Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası!
 
Çatalköy Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ve dokuzuncusu bu yıl 1-27 mart arasında yapılacak olan Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası boyuta ulaştı ve festival, programıyla birlikte bu ay gazetenizde.
 
Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinden sesleniyor: Dr. Hidayet sayın ve ‘Sanata Evet’. İlk sayfa da gördüğümüz Cevdet Bayram - Alper Taş söyleşisi ayrıntılarıyla karşımızda.
 
Halit Karaata ‘Antoin Artaud’un Vahşet Tiyatrosu savı’, Hasan H. Elmas ‘Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Darısı Başımıza oyunuyla yeni sezonu açtı’, Seda Tansuker ‘Akla Kara Bodrum’ Bitez’de açılıyor derken Yaşam Kaya ‘Kader Can : “Erkeğin Libidosundan Kalbe Uzanan Parça!” dedi.
 
Ceren Olpak kelimeler köşesinde ‘Onlarla Yaşayanlar’ derken, CHP’den aday olan Levent Üzümcü ise hedeflerini Gazete Duvar’dan Anıl Mert Özsoy’a anlattı. Söyleşi Gazetenizde.
 
Hikmet Kaymak ve Murat Fidan ‘1.Uluslararası Doğaçlama Festivali’, Gülşah Özdemir Koryürek ‘Gelenek Tiyatrosundan Çocuk Tiyatrosuna hayali Sibel Tomaç ile keyifli bir söyleşi’, A.Kadir Bozkurt ‘Sokrates’in son gecesi’derken Dr. Birgül Yeşiloğlu Güler’in Manşetten verdiğimiz haberin ayrıntılarını ise Devlet Tiyatroları’nda Ustalar Geçidi ve Cimri, Ankara Devlet Tiyatrosu başlığıyla okuyabilirsiniz.
 
Tiyatro Gazetesi, siz okurlarımız için CHP Güzelbahçe belediye başkanı Mustafa İnce söyleşti. Buyurun Okumaya...
Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’de bu ay gazetemizde ‘Sanata Evet’ dediler.
 
Tiyatro Gazetesi Bulmaca Sayfasına gösterdiğiniz ilgi için teşekkur ederiz. Bu ay da yine Aleksia&Hakan Kayar dopdolu eğlenceli bir bulmaca hazırlamışlar. Yanıtlarınızı bekliyoruz.
 
Yasemin Çetin Samsun Pera Sanat Akademisi kurucusu Adnan Yılmaz ve Berceste Akgün ile samimi bir sohbet gerçekleştirdik diyor. Ve sizleri okumaya davet ediyor.
 
Yalçın Baykul ‘Brecht’in Dönüşü’ derken, Müfit Semih Baylan Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Ortahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Salih Akyüz ile söyleşti: ‘Trabzon’u bir festivaller kenti yapacağım’. Baylan ayrıca ‘Borcumuz borç ama nah alırsınız demeye getiren oyun!’ başlıklı yazıyı da kaleme aldı.
 
Ertan Aksu ‘Rumuz Goncagül’, Necati Bulut ‘Lirik ve melankolik: “Kör Baykuş’’ Myart Tiyatro’dan Şahane Bir Sâdık Hidâyet Uyarlaması, İbrahim Yılmaz ‘Birlikte sanat doğar’, Rıza Gedikoğlu ‘Yine başladılar şarkılarına Aydın’lı tiyatro seyircisini büyülemeye devam ediyor’ derken Yalçın Baykul ise ‘Veysel Hocama mektup’ dediler. 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması sonuçları da gazetenizde.
 
Burcu Aksakal ‘Türk Tiyatrosunda Kadının Rolü Sempozyumuna dair notlar’, derken Nurhan Uslu ise ‘Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali 6. Kez Bursa’da hayat buluyor.’ dedi.
 
Bu ay da salt bu köşe yazıları değil elbette, bir çok kurum kuruluş, festival ve oyunlardan haberler yine dopdolu gazetenizde. 
 
Tiyatro gazetesine abone olmayı unutmayın. www.tiyatrogazetesi.net 
 
Gazetenize tüm Mefisto kitabevi tümbelsan ve tiyatro gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz. 
 


Etiketler: Tiyatro Gazetesi Mart Ayı 96.Sayısı

Diğer KİTAP haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.