SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 05.06.2020

Şair/Yazar Şükrü Erbaş

Şair/Yazar Şükrü Erbaş
Söyleşi ve İmza Günü22.12.2018 18:38

Şair/Yazar Şükrü Erbaş’ın ‘’Söyleşi ve İmza Günü’’ Etkinliği Yapıldı

Üniversitemiz Gezgin Okurlar Topluluğu tarafından düzenlenen Şair/Yazar Şükrü Erbaş’ın katıldığı ‘’Söyleşi ve İmza Günü’’ etkinliği 20 Aralık 2018 Perşembe günü Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından topluluk danışmanı Öğr. Gör. Tuğba Dündar’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında, bazı şiirleri kendi şairlerinin sesinden duymanın memnuniyetini dile getiren Dündar, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Topluluk üyelerinden Bünyamin Akyürek ve Büşra Mercan Şair Şükrü Erbaş’ın şiirlerini seslendirmesinin ardından Şair/ Yazar Sedat Delioğlu ve Şair/Yazar Şükrü Erbaş konuşmalarını yapmak üzere sahnedeki yerlerini aldılar.

İlk olarak sözü alan Sedat Delioğlu Gezgin Okurlar Topluluğu’nun gerçekleştirdiği ilk söyleşide ben vardım dolayısıyla aramızda bir gönül bağı var diyerek, “Şükrü Erbaş bizim hayatımızda çok önemli bir yere sahip ve bugün burada aramızda olduğu için çok mutluyum” dedi.

Topluluğun adının nereden geldiği sorusunu sorarak, keyifli güzel bir isim olduğunu dile getiren Şair/Yazar Şükrü Erbaş, yazmaya erken yaşta başladığını ve 45 yıldan daha fazla bir zamandır yazdığını belirtti.

Konuşmasının devamında “hepimizin içerisinde kocaman bir şair yatar” diyen Erbaş, önemli olanın bu düşünceleri dışarıya çıkarabilmek olduğunu ifade etti. Sanat yapıtı bir tüketim nesnesi olmadığını, durmadan çoğalan, yaşayan bizden yüzlerce yıl sonralarına kalan metinlerdir diyerek Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan gibi şairlerimizi örnek veren Erbaş, “Eğer biz iyi bir okursak, biz gideriz o yıllarda onlarla birlikte yaşarız” dedi.

Yazdığı şiirlere baktığında karşısında ete kemiğe büründüğünü söyleyen Şükrü Erbaş, içinde bulunduğu aşkı dile getirirken herkesin aşkını söylemeye çalıştığını ifade etti. Son olarak yazmış olduğu şiirlerden seslendiren Erbaş, programda emeği geçenlere ve dinleyicilere teşekkür etti.

Program soru-cevap kısmının ardından Şair/Yazar Şükrü Erbaş’ın kitaplarını imzalaması ile son buldu.


Etiketler: Şair/Yazar Şükrü Erbaş

Diğer KİTAP haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.