SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 05.06.2020

Şair/Yazar İsmail Güçtaş

Şair/Yazar İsmail Güçtaş
Şiir Dinletisi ve İmza Günü22.12.2018 18:34

Şair/Yazar İsmail Güçtaş’ın “Şiir Dinletisi ve İmza Günü” Etkinliği Yapıldı

Üniversitemizin Şiir Topluluğu tarafından Şair/Yazar İsmail Güçtaş’ın katılımlarıyla, 20 Aralık 2018 Perşembe günü M. Akif Ersoy Konferans Salonu’nda şiir dinletisi ve imza günü etkinliği düzenlendi.

İlk olarak topluluğun akademik danışmanı Prof. Dr. Nazım Elmas açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki yerini aldı. Şiir Topluluğu olarak Nisan ayında Giresun’daki şairlerin katılımıyla “Şiir Şöleni” yapılacağı bilgisini veren Elmas, gelecekte insanca yaşamak için şiire, sanata ve bu duyguları veren güce yaslanılması gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Nazım Elmas sözlerini İsmail Güçtaş’ın şiirinden bir kesitle sonlandırdı.

Daha sonra sunumunu gerçekleştirmek üzere Şair/Yazar İsmail Güçtaş sahneye davet edildi. Hayatın önemli bir bölümünü şiir peşinde koşmakla geçirdiğini, insan ruhunun şiire ihtiyaç duyduğunu ifade eden Güçtaş bu konferansta yer almanın kendisini çok onurlandırdığını dile getirdi. Giresun ilinin Bulancak ilçesinde doğan Güçtaş, sohbet havasında geçen konuşmasında hayatından kısa kesitlere yer verdi.

Bulancak Anadolu İmam-hatip Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni ve idareci olarak çalışmaya devam etmekte olan ve 5 kitabı yayınlanan Güçtaş’ın kısa biyografisinin ardından topluluğun üyeleri Güçtaş şiirleri seslendirdi.

Program,  İsmail Güçtaş’ın kitaplarını imzalamasıyla son buldu.


Etiketler: Şair/Yazar İsmail Güçtaş

Diğer KİTAP haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.