Tüketici Ve Tüketim Konulu Resim Yarışmasında

Tüketici Ve Tüketim Konulu Resim Yarışmasında
Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi02.04.2019 19:55


 

Ticaret Bakanlığınca düzenlenen “Tüketici ve Tüketim” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, 02 Nisan Salı günü Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Valilik makamında, dereceye giren öğrencileri kabul eden Vali Sarıfakıoğulları, yarışma hakkında Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım’dan bilgi aldı.

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce; milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda, eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla 12 Kasım 2018 – 15 Şubat 2019 tarihleri arasında tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici ve Tüketim” konulu resim yarışması düzenlendi.

Ticaret Bakanlığında seçici kurulca 26-27 Şubat 2019 tarihinde yapılan değerlendirme toplantısında; Tirebolu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Şevval Ünal İl birincisi, Bulancak Atatürk Ortaokulu öğrencisi Esmanur Fındıkoğlu il ikincisi, Merkez Mithatpaşa Ortaokulu öğrencisi Yalçın Tuğra Erol il üçüncüsü seçildi.

Ticaret Bakanlığında yapılan değerlendirmede ilimizde dereceye giren öğrencileri kutlayan Vali Sarıfakıoğulları, resimleri inceleyerek öğrencilere plaket ve tablet hediye etti.


Etiketler: Tüketici Ve Tüketim Konulu Resim Yarışmasında

Diğer GÜZEL SANATLAR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.