SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 07.06.2020

“Giresun Temalı Yarışmalar”

“Giresun Temalı Yarışmalar”
“Ayın Okulu” 14.06.2019 07:27

“Giresun Temalı Yarışmalar” Sergisi Ve “Ayın Okulu” Ödül Töreni Yapıldı

 

Valiliğimizin himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak yapılan “Giresun Temalı Yarışmalar”ın sergi ve ödül töreni ile “Ayın Okulu” projesinin ödül töreni Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Giresun Merkez Erikliman Mahallesinde bulunan Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde 13 Haziran 2019 Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Vali Sarıfakıoğulları, İlimizin marka şehri olması noktasında el birliğiyle, gönül birliğiyle, bilek birliği ile bu tarz yarışmalarla çalışmaya devam edildiğini belirterek, “Eğer ilimizi daha fazla tanıtmak, daha fazla misafiri ilimizde görmek istiyorsak, mutlaka bu çalışmalarla daha fazla dinamizm katmamız gerekiyor. Bunu da; siz sevgili öğrencilerimiz, sevgili gençlerimizin elbirliğiyle, öğretmenlerimiz ve okul idarelerimizle beraber, il milli eğitim müdürlüğümüzle başarıyorsunuz. O nedenle sizleri ne kadar kutlasak, ne kadar tebrik etsek azdır diye düşünüyorum.

Giresun gerçekten hakkında şiirler yazılısı filmler çekilesi bir şehir. Yine resmedilmesi keyif veren, tarihi verimliliği olan bir şehir. Sizler bunu gerek vazife olarak gerekse tablolarımızla, resimlerimizle nakşederek ifade ettiniz. Bizlere düşen görev de bunları hem sizlere hem bizden sonraki kuşaklara iletmek için yazılı hale getirmektir. Bu ve bundan önce olduğu gibi hep beraber Giresun'un bilinirliğini, verimliliğini arttıracağız. Bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzun da bir nişanesi olarak Bin 200 ün üzerinde öğrencimizin bu faaliyetin birebir içerisinde olması mutluluk verici. Hepinizi onurlandıran bu çalışmalar önümüzdeki yıl ve yıllarda da devam ettireceğiz. Yine Ayın Okulu Projesi kapsamında da rekabet eden öğrencilerimizin gençliğini perçinleyen projelere imza atan arkadaşlarımızı takip ediyoruz. Ama biz biliyoruz ki bütün okullarımız çok başarılı. Yeniliğe, değişime açık. Biz biliyoruz ki hepimizin evlatları, göz bebekleri için, 75 bin ve 76 bin evladımızın daha iyi gelişmesi için çalışıyoruz ve çalışacağız O nedenle ödül alamayanlar niye alamadık diye niye başarılı olamadık diye iç geçirmesinler.  Önümüzdeki yılda bu okullarımız ödüllendirecek.  Çünkü, biz burada bir kapı aralamak istedik. Yüzü başarıya dönük, yine değişme dönüşüme ve rekabete dönük gençler,  çocuklar yetiştirmek adına bir kapı araladık. Bu noktada gayret eden bütün okul yöneticilerimizi bütün öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

“Giresun Temalı Yarışmalar” ve “Ayın Okulu” projesindeki himaye ve desteklerinden dolayı Vali Harun Sarıfakıoğulları’na teşekkür eden Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da; ilimizin tarih ve kültür birikimine katkı yapmak, geçmişle geleceği birleştiren tüm değerlerin saklandığı kültür deryasına birikim ve potansiyel oluşturmak, Giresun’u marka kent yapma vizyonunun, eğitim öğretim kurumlarınca desteklenmesi amacıyla, Giresun Valiliğinin himayesinde geleneksel olarak yapılan “Giresun Temalı Yarışmalar”ın her yıl olduğu gibi bu yılda ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin katıldığını söyledi. 

Tosunoğlu, aynı zamanda İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Merkezindeki tüm okulların değerlendirmeye tabi tutulduğu “Ayın Okulu” projesinin ödül töreninin de aynı anda gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. 

Giresun Valiliği’nin himayesinde geleneksel olarak yapılan “Giresun Temalı Yarışmalar” ilkokullarda resim, ortaokullarda derleme ve resim, liselerde ise şiir, fotoğraf ve film senaryosu olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirildi. İl genelinden toplam Bin 216 eserin katıldığı yaraşmada yapılan değerlendirme sonucu 60 eser ödüllendirilmeye ve sergilenmeye layık görüldü. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları ve protokol tarafından verildi.

Aynı zamanda okullardaki hizmet sunum standartlarını tespit etmek, takip etmek ve iyileştirmeye açık alanlarla ilgili çalışma yapmak amacıyla uygulanan “Ayın Okulu” projesinde 5 alanda belirlenen toplam 40 kritere göre yapılan değerlendirilmelerde, 2019 yılı Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında dört farklı eğitim uzmanı tarafından ziyaret edilen okullarda, titizlikle yapılan inceleme ve değerlendirme sonucu her ay için “Ayın Okulu” belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucu seçilen Ayın okullarına ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından verildi.                              

Törende ayrıca; ödül alan şiir, kompozisyon ve yazılardan bazıları eser sahibi öğrencilerimizce seslendirildi.

Ödül törenini takiben, Vali Sarıfakıoğulları ve davetliler, dereceye giren 60 eserin yer aldığı sergiyi gezerek eserler hakkında bilgiler aldı.


Etiketler: “Giresun Temalı Yarışmalar”

Diğer GÜZEL SANATLAR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.