SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 05.06.2020

Üniversitemizde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemizde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
Üniversitemizde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi 01.06.2019 13:43
 
Üniversitemiz  Rektörlüğüne YÖK tarafından atanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Can, 31 Mayıs 2019 Cuma günü Güre Yerleşkesinde  bulunan Rektörlük binası önünde akademik ve idari personel ile basın  mensupları tarafından karşılandı.
 
 Bahçede yapılan karşılama töreninin ardından Makama çıkan Rektör Prof.  Dr. Yılmaz Can, burada gerçekleşen devir teslim töreninde Prof. Dr Cevdet Coşkun’dan Rektörlük görevini devraldı.
 
 Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’a yeni görevinde rnbaşarılar dileyerek, son üç yıl içerisinde GRÜ’de yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi ve GRÜ açısından yeni bir dönemin başlangıcı  olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
 “Sağlık sorunları gerekçesiyle sunduğum istifam YÖK tarafından kabul rnedilmesinin ardından değerli hocamız Prof. Dr. Yılmaz Can gelen resmi  yazıyla GRÜ Rektör Vekili olarak atandı. Yeni dönemde birlik ve  beraberlik içerisinde Üniversitemizin bir adım daha ileri gitmesi rnnoktasında bir öğretim üyesi olarak Üniversitemiz için çaba sarf etmeye rndevam edeceğim. Prof. Dr. Yılmaz Can, daha önce Üniversitemizde rnRektörlük yapmış, Giresunlu olan, Üniversiteyi ve idareciliği bilen tecrübeli bir hocamızdır. Kendisinin bu görevi layıkıyla yapacağından rnkuşku duymuyorum. Bundan sonra da işbirliğine hazır olduğumu bildirmek rnistiyorum. Bu vesileyle Sayın Prof. Dr. Yılmaz Can hocama hayırlı olsun  diliyorum.”
 
rnTörende konuşan Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a rnüç yıllık süre zarfında üniversiteye yaptığı hizmetlerden dolayı rnteşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can sözlerini şöyle sürdürdü:
 “Başta Prof. Dr. Cevdet Coşkun olmak üzere Üniversiteye katkı sunan rnherkese teşekkür ediyorum. Doğduğum ve büyüdüğüm şehre hizmet etme rngayretimi her zaman taşıyorum. Beni tanıyanlar bilirler, kavgadan yana rndeğilim. Kavganın ve çatışmanın olduğu yerde üretkenliğin olmadığını rnbiliyorum. Güzellik ve iyilik üreten, dürüst ve namuslu olan herkesle rnyol yürümeye hazırım. 2012 yılında ayrıldığım bu üniversiteden kaldığım rnyerden inşallah devam edeceğim.”
 Tören sonrası Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can ve Prof. Dr. Cevdet Coşkun rnbirbirlerine çiçek takdim ettiler. Daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u Rektörlük binası önünden uğurladı.
 Rektörlük makamında düzenlenen törende Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile basın mensupları hazır bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: Üniversitemizde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.