SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 09.07.2020

Sayın Valimiz Sağlık Müdürlüğü’nü

Sayın Valimiz Sağlık Müdürlüğü’nü
Ziyaret Etti24.06.2020 20:15


 

Kamu kurum ve kuruluş ziyaretlerine devam eden Sayın Valimiz Enver Ünlü, İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Sağlık Müdürlüğü’nün faaliyetleri ve Pandemi sürecinde il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl genelindeki sağlık hizmetlerinin ve yatırımlarının genel durumu ile tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında Vali Ünlü’ye brifing veren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal, Giresun Merkez Aksu Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bazı eksiklikleri dışında hizmete açılmaya hazır durumda olduğu bilgisi verdi.

Brifingde, yapımı devam eden Eynesil İlçe Devlet Hastanesi ve ihale aşamasında olan Güce İlçe Devlet Hastanesi ile yatırım programında yer alan Çamoluk İlçe Devlet Hastanesi’nin son durumu ile yine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan; Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Halk Sağlığı Laboratuvarı Ek Bina (L2) gibi yatırımlar hakkında da bilgi verildi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki eksikliklerin biran önce tamamlanarak hizmete açılması talimatı veren Vali Ünlü, diğer yatırımlarında takip edilerek biran önce sonuçlandırılmasını istedi.

Vali Ünlü, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edilen Covid–19 ile mücadele kapsamında, başarılı ve fedakâr çalışmalar yürüten tüm sağlık personeline teşekkür ederek, salgınla mücadelenin aynı hassasiyetle devam etmesini isteyerek, yaz mevsimi ile birlikte İlimizin güney bölgelerinde kene ısırığı nedeniyle sıkça görülmeye başlanan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı ile Hanta Virüsü konusunda da gerekli tedbirlerin alınarak, bu hususlarda vatandaşlara gerekli bilgilendirilmelerin yapılması talimatı verdi.


Etiketler: Ziyaret Etti

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.