SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 07.06.2020

KONSERVATUVAR VE TİYATRO

KONSERVATUVAR VE TİYATRO
KONSERVATUVAR VE TİYATRO04.09.2019 22:03

ONSERVATUVAR VE TİYATRO’NUN HİZMET BİNALARI İYİLEŞTİRİLİYOR

KONSERVATUVAR VE TİYATRO’NUN HİZMET BİNALARI İYİLEŞTİRİLİYOR

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatı doğrultusunda Giresun Belediye Konservatuvarı ve Tiyatro Müdürlüğünün çalışmalarını yürüttüğü binada iyileştirme çalışmaları başladı.

Her fırsatta sanata ve sanatçıya değer verdiklerini dile getiren Başkan Şenlikoğlu Vahit Sütlaş Sahnesinde çalışmaların bir an önce bitirilmesini istedi.

Her yıl yüzlerce çocuğun kendi yeteneklerini geliştirip sergilemeleri adına önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Şenlikoğlu; ‘’2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlamasına kısa bir süre kaldı. Yeni dönemde yine belediye olarak yetenekli çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmeleri adına önemli atılımlar yapacağız. Öncelikle mevcut binamızı daha elverişli hale getirmek istedik. Sokakbaşı’nda bulunan Konservatuvar ve Tiyatro bölümümüzün bulunduğu binada, boya, temizlik, yeni araç gereçler temin ettik. Sınıflarda eksiklerin tamamını giderip eskimiş tahtaları yenileri ile değiştirdik. Konservatuvarımızda ve Tiyatromuzda görevli eğitmen arkadaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz. Bizlere ilettikleri bütün ihtiyaçları karşılıyoruz. Yeni dönemde de Giresun Belediyesi Konservatuvarı ve Tiyatrosu adından sıkça söz ettirecek. Bunun yanında Konservatuvarımıza bağlı Halk Oyunları Ekibimiz var. Gerçekten çok yetenekli kardeşlerimizden oluşuyor. İlimizi Türkiye genelinde tanıtmaya devam ediyorlar. Eğitim öğretim açısından gelen her türlü talebe açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Yeni dönemde de hemşehrilerime çocuklarını gönül rahatlığı ile birlikte yeteneklerini sergileyecek bölümlerimize kaydettirmelerini bekliyoruz. Hem yeteneklerin gelişmesi hem de çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması adına ve topluma faydalı birey olmaları için sanatın gerçekten çok önemli olduğunu düşünüyorum’’ diye konuştu.

Başkan Şenlikoğlu, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini en kısa sürede bitirileceğini ve yeni eğitim öğretim yılının başlangıcına da yetişeceğini söyledi.

1 2 3 4


Etiketler: KONSERVATUVAR VE TİYATRO

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.