SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 07.07.2020

"Giresun Tanıtım Günleri"

"Giresun Tanıtım Günleri"
Açılışına Katıldı09.11.2019 00:00
 

Vali Sarıfakıoğulları "Giresun Tanıtım Günleri" Açılışına Katıldı

 

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Valiliğimiz himayelerinde Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu'nun (Giresun Federasyonu) organizasyonu ile İstanbul Yenikapı miting alanında bu yıl 13'üncüsü düzenlenen "Giresun Tanıtım Günleri" açılışına katıldı.

7-10 Kasım arasında "Giresun İstanbul'da,Şimdi Giresun Zamanı, Düşünsene Giresunlu Değilsin" sloganlarıyla gerçekleştirilen "13.Giresun Tanıtım Günleri", İstanbul ve çevre illerde yaşayanların yan ısıra başta Giresun olmak üzere Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen yediden yetmişe binlerce Giresunlunun buluşma noktası olurken, düzenlenen tanıtım günleri; konserler, paneller, konferanslar, yöresel tatlar ve yerel stantlar gibi birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu.

7 Kasım Perşembe günü başlayan "13.Giresun Tanıtım Günleri"  etkinliğinin 9 Kasım Cumartesi günkü resmi açılış programına katılan Vali Sarıfakıoğulları, etkinlik alanında bulunan stantları ziyaret ederek, stant görevlilerinden bilgi aldı.

Vali Sarıfakıoğulları, yaptığı açılış konuşmasında; " Buraya gelirken Giresun'dan Ordu-Giresun Havalimanı'na ulaşımımız 15 dakika kadar sürdü. 2018 yılı verilerine göre bir milyonun üzerinde yolcu trafiğini taşımış ve misafir etmiş bir havaalanımız mevcut, ben bu imkanları bizlere sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sayın bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum.

Bu altyapı bizim turizm potansiyelimizin gelişmesine çok önemli katkılar sunmuştur. Mavi Gölü 2019 yılında 200 bin kişi ziyaret etti.

Değerli misafirler, Giresun; sanatıyla, kültürüyle, tabiatıyla, doğasıyla öne çıkan bir yer değil aynı zamanda 42. ve 47. Gönüllü alaylarıyla bu memlekete  çok önemli katkılar yapmış bir yiğitler diyarıdır. 42. ve 47. Gönüllü alaydan şahadet mertebesine erişmeyenler çok çok az sayıdadır. Bugün biz bu özgür havayı soluyorsak bunu şahadete eren kahramanlara, borçluyuz. Allah onlardan binlerce kere razı olsun.

Burada derneklerimizin, Giresun Federasyonu'nun gayretlerini, çabalarını takdirle karşıladığımı beyan etmek durumundayım. 13. Giresun Tanıtım Günleri'nin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum" dedi.

Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş'in ev sahipliğini yaptığı "13.Giresun Tanıtım Günleri'" açılış programına; TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, AK Parti İstanbul Milletvekilli Nurettin Canikli ve Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekilleri; Av.Kadir Aydın, Cemal Öztürk ve Av.Sabri Öztürk, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Yılmaz Can, kaymakamlar, Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, belediye başkanları, Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


Etiketler: "Giresun Tanıtım Günleri

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.