“Tirebolu İletişim Fakültesi Televizyonu (TİF TV)”

“Tirebolu İletişim Fakültesi Televizyonu (TİF TV)”
Yayın Hayatına Başladı 01.03.2019 16:59
rn rn
rn
rn
rnrn rnrn rn
rn Üniversitemiz Tirebolu İletişim Fakültesi Prof. Dr. rnTaner Karahasanoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen tören ile rnTirebolu İletişim Fakültesi Televizyonu (TİF TV) Stüdyosu açıldı.
rn
rnSaygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programına Giresun rnMilletvekili Cemal Öztürk, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Tirebolu rnİletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Tirebolu Kaymakamı rnSalih Yüce, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Tirebolu Millirn Eğitim İlçe Müdürü İbrahim Yılmaz, Giresun Üniversitesi akademik-idari rnpersoneli ve TİF TV Stüdyosu için bağışta bulunan merhum Şükrü rnAbbasoğlu’nun eşi Suna Abbasoğlu ile oğulları Prof. Dr. Osman Abbasoğlu rnve Prof. Dr. Latif Abbasoğlu katıldı.
rn
rnTirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas açılış konuşmasında; Tirebolu’yarn bu fakültenin yapılmasında seferber olan Tirebolu halkı ve hayırsever rninsanımız yine elbirliği ile bugün eğitim-öğretim faaliyetlerine büyük rnbir katkı yaptılar. Onların katkıları ile televizyon yayınlarımız bugün rnitibari ile başlıyor. Üniversitemize ve tüm öğrencilerimize hayırlı rnolsundedi. Ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr Cevdet rnCoşkun ise; “Öğrencilerimize uygulama alanlarımızın çeşitliliği rnsayesinde yoğunlaşmayı arzu ettikleri alanlarda mesleki pratik yapma rnimkânları sunarak, sektöre daha donanımlı, entelektüel bilgi rnbirikimlerini mesleki uygulama imkânları ile geliştirmiş iletişimciler rnyetiştirmek en büyük idealimizdir” dedi. Konuşmasının devamında rnRektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, açılışını yapacağımız TV rnStüdyosunun, 1977-1980 yılları arasında Giresun Milletvekilliği yapan rnmerhum Şükrü Abbasoğlu’nun ailesi ve Hacı Ahmet Baş’ın büyük rnkatkılarıyla hayata geçirildiğini belirterek her iki aileye de rnteşekkürlerini iletti
rn.
rnRektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un konuşmasından sonra kürsüye rnGiresun Milletvekili Cemal Öztürk çıktı. Öztürk; “Merhum Şükrü Abbasoğlurn ve ailesini ve Tirebolu’nun gelişimine katkı sağlayanları tebrik rnediyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Öztürk’ün konuşmasının rnardından Şükrü Abbasoğlu’nun hayatını anlatan belgesel gösterildi. rnAbbasoğlu’nun eşi Suna Abbasoğlu ve oğulları Prof. Dr. Osman Abbasoğlu rnile Prof. Dr. Latif Abbasoğlu belgesel gösteriminin ardından rnkonuşmalarını gerçekleştirdi.
rn
rnÇiçek ve plaket takdimi yapmak üzere Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. rnCevdet Coşkun sahneye davet edildi. Konferans salonunda gerçekleşen rnetkinliğin ardından TİF TV Stüdyosunun bulunduğu alana geçilerek açılış rntöreni gerçekleştirildi. Program yapılan kokteyl ile Abbasoğlu ailesininrn konuk edildiği TİF TV’nin ilk canlı yayını ile son buldu.    rn rn
rn rn rn
rnrn
rnrnrn
rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn

Etiketler: “Tirebolu İletişim Fakültesi Televizyonu (TİF TV)”

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.