SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 29.03.2020

“Bi Nefes Cafe”

“Bi Nefes Cafe”
Giresun Halkına Hizmet Vermeye Hazırlanıyor23.01.2020 00:16
 

Sayınrn Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 22 Ocak Çarşamba günü Giresun Merkez rnÇınarlar Mahallesi’nde hazırlık çalışmaları devam eden “Bi Nefes Cafe”  yi ziyaret etti.

 

Özelrn gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına göre, kafe olarak kullanılmak rnüzere restore edilen binada incelemelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları;  “Özel gereksinimli bireylerin en temel ihtiyaçları, mesleki eğitim ve  akabinde istihdam edilmeleridir. Bu tür işletmelerle de İstihdam  edilemeyen özel gereksinimli bireylerin sosyal bir ortamda korumalı  olarak üretime katılabilmeleri ve sosyal aktivitelere katılarak rnbütünleşmeleri hedeflenmektedir” diyerek projenin önemine vurgu yaptı.

 

Çalışmalarrn hakkında Vali Sarıfakıoğulları’na bilgi aktaran Giresun Özel Sporcular  Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Osman Şeyranlıoğlu, hayata geçirilen bu rnprojenin amacının özel gereksinimli bireylere istihdamı sağlamak rnolduğunu ve Giresun da bir ilk olarak açılacak olan “Bi Nefes Cafe” ile  Giresun ilinde zihinsel engellilere yönelik tutum ve anlayışın değişeceğini ifade etti.

 

Başkanrn Şeyranlıoğlu, engellilerin üretime katılarak iş sahibi olmaları ve  kendileriyle etkili bir iletişim kurulabilmesini sağlamak adına bu projenin önemli bir adım olduğunu söyleyerek; “Bu proje, engelli rnbireyler ile engelsiz bireyleri kaynaştırarak, meslek edinmiş ve beceri  kazanmış bireyler olarak toplumda üretken hale gelmeleri bakımından yardımcı olacaktır” dedi.

 
Etiketler: “Bi Nefes Cafe”

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.