sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton
SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 28.01.2021

Prof.Dr. İlkay TÜRK ÇAKIR'a Onur Ödülü...

Prof.Dr. İlkay TÜRK ÇAKIR'a Onur Ödülü...

Prof.Dr. İlkay TÜRK ÇAKIR'a Onur Ödülü...09.09.2020 00:00
rnrn rnrn rn
rn Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Enerji rnSistemleri Bölümü öğretim hoşgeldin bonusu üyelerinden Prof.Dr. İlkay TÜRK ÇAKIR'a, "Türkrn Fizik Derneği 2020 Onur Ödülü" verildi.
rn
rnTürk Fizik Dernegi (TFD), her yıl bilimsel araştırmaları ile öne çıkmış,rn gençleri desteklemiş ve ülkemiz Fizik bilimine önemli katkı ve hizmet rnvermis, saygın fizikçilerimize Türk Fizik Derneği Onur Ödülünü veriyor.
rn 
rn1 Eylül 2020 tarihinde, 2020 Yılı Türk Fizik Derneği Onur Ödülü, 36. rnUluslararası Fizik Konferansı’nda, İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde rnyapılan açılış töreninde Prof. Dr. İlkay TÜRK CAKIR’a verildi.
rn
rnProf. Dr. İlkay TÜRK ÇAKIR, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik rnBölümü’nden  mezun olup, aynı üniversitede Yüksek Enerji ve Plazma rnFiziği alanında  yuksek lisans ve doktorasını tamamladı. 1995-2002 rnyılları arasında Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, Fizik Bölümü’nde rnAraştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2002-2014 yılları arasında Türkiye rnAtom Enerjisi Kurumu’nun (TAEK) farklı bölümlerinde görev yaptı. rn2014-2015 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi, İleri rnAraştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Doçent ve Merkez müdür rnyardımcısı olarak görev yaptı. deneme bonusu veren siteler
rn
rn2015 yılından itibaren Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, rnEnerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak eğitim rnöğretim ve bilimsel çalışmalarına devam ediyor.
rn
rnProf. Dr. İlkay TÜRK ÇAKIR Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) rnkısa ve uzun süreli araştırmalar yaptı. Uluslararası  ATLAS (A Toroidal rnLHC ApparatuS) Deneyi üyesi olan hocamızın,  ayrıca  CLIC (Compact rnLinear Collider)  ve LHeC (Large Hadron electron Collider) rn kollaborasyonları ile ortak çalışmaları olup, bu konuda da çok sayıda rnbilimsel yayını bulunmaktadır.
rn 
rnBilindiği gibi, 2016 yılında CERN Gelecek Dairesel Çarpıştırıcı (FCC) rnişbirliğine katılım için, Giresun Üniversitesi ile CERN arasında rnMutabakat Zaptı (MoU) imzalanmıştı. Bu protokol çerçevesinde, Prof.Dr. rnİlkay TÜRK ÇAKIR, FCC fizik ve tasarım çalışmalarını halen rnsürdürmektedir. 
rn 
rnUluslararası ve ulusal bir çok proje ve etkinliklerde, araştırmacı, rnyürütücü, düzenleyici olarak da  görev almış olan hocamızı rnbaşarılarından dolayı kutluyoruz.
rn rn rn
rn rn
 
rnrnrn
rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rn
rn rn rn rn
rnrn rnrn
rn
rn

Etiketler: Prof.Dr. İlkay TÜRK ÇAKIR'a Onur Ödülü...

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.