SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 12.08.2020

Giresun Üniversitesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü

Giresun Üniversitesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü
Etkinliği Yapıldı23.11.2018 15:49


Üniversitemiz Eğitim Fakültesi ile Görsel Sanatlar Topluluğunun birlikte düzenledikleri  “24 Kasım Öğretmenler Günü” programı, 23 Kasım 2018 Cuma günü Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşti.

Saygı duruşu ile başlayan programda İstiklal Marşı’mız, Doç. Dr. İzzet Yücetokur yönetiminde Eğitim Fakültesi Müzik Eğitim Anabilim Dalı 2. ve 3. Sınıf öğrencilerinden oluşan koro tarafından okundu.

Müzik dinletisi ve öğretmen temalı slayt gösterisiyle devam eden programın açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş yaptı. Konuşmasında; Eğitim Fakültesinin misyonunun çağdaş, üretken, liderlik, özelliklerine sahip, ülke çıkarlarını kendi çıkarlarının üstünde tutan öğretmenler yetiştirmek olduğunu belirten Taş, toplum mirasının geleceğe aktarılması için öğretmenlik mesleğinin büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının Öğretmenler Günü’nü kutlayan Prof. Dr. Murat Taş’ın ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin kısa bir konuşma yaptı.

Öğretmenlik mesleğinin önem sırasında ilk sırada yer aldığını, toplumların gelişmesi ve modern dünyaya ayak uydurabilmesi için öğretmenlere büyük görevler düştüğünü söyleyen Prof. Dr. Mustafa Cin, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak sözlerini noktaladı.

GRÜ Şiir Topluluğunun düzenlediği şiir dinletisiyle devam eden programda Üniversitemizden  mezun olup yurdun dört bir tarafına eğitim ışığı taşıyan öğretmenler, salondaki misafirlere seslendiler. konuştuğu bir sunum gösterisi sunuldu.

Emekli Öğretim Üyelerimizden İsmail Bozalioğlu ve Murat Tomak’ın öğretmenlik mesleği üzerine birer konuşma yaptığı 24 Kasım programı, Üniversitemiz öğretim elemanları ve Giresun Ressam ve Heykeltraşlar Derneğinin hazırlamış olduğu resim sergisi ile son buldu.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Cin ve Prof. Dr. Canan Çelik ile Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.


Etiketler: Etkinliği Yapıldı

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.