SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 12.08.2020

Giresun Öğrenme Şenliği Başladı

Giresun Öğrenme Şenliği Başladı
Giresun Öğrenme Şenliği Başladı06.11.2018 00:00


 Giresun Öğrenme Şenliği Başladı
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 6 Kasım Salı günü Atatürk Meydanında Öğrenme Şenliği açılış programına katıldı.
 
 
 
Debboy’danrn başlayan kortej yürüyüşünün ardından Atatürk meydanında  gerçekleştirilen Öğrenme Şenliğinin açılış kurdelesi Vali  Sarıfakıoğulları ve beraberindekiler tarafından kesildi.
 
Giresunrn İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilki 2015 yılında ve ikincisi de 2016  yılında yapılan Giresun Öğrenme Şenliğinin üçüncüsü bu yıl 6-7 Kasım  2018 tarihlerinde Atatürk Meydanında gerçekleştirilecek. İl Milli Eğitim  Müdürlüğüne bağlı 15 Halk Eğitimi Merkezi ve 5 okulun yanı sıra, 7 kamurn kurum ve kuruluşu ile STK’ların katılımı ile gerçekleşen Öğrenme  Şenliğinde,  hazırlanan stantları gezen Vali Sarıfakıoğulları, yetkililerden bilgi aldı.
 
Hayatınrn her alanına ait yaşamımız boyunca ihtiyaç duyduğumuz bütün bilgileri, rnsadece okulda değil, yediden yetmişe her yaşta ve her yerde öğrenilmesi  ve özümsenmesi gerektiğinden yola çıkarak “Öğrenen Şehir Giresun” rnsloganı ile geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla düzenlenen Öğrenme  Şenliğinde, Halk Eğitimi Merkezleri, Kamu kurum ve kuruluşları, Kuş Dilirn Öğretimi, Ebru Sanatı, Saç ve Cilt Bakımı, Aşçılık, Tansiyon ve Şeker  ölçümü, Doğru İlaç Kullanımı, Afet Bilinci, Trafik Kuralları gibi günlük  hayata dair öğrenme konularını içeren stantlar yer alıyor.
 
Valirn Sarıfakıoğulları’nın teşrifleriyle açılan şenliğe; Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Hasan rnYılmaz ve Ahmet Vefa Güler, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
 
 

Etiketler: Giresun Öğrenme Şenliği Başladı

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.