sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton
SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 28.01.2021

GELENEKSEL HÜSEYİN HÜSNÜ TEKIŞIK GÜNLERİ BAŞLADI

GELENEKSEL HÜSEYİN HÜSNÜ TEKIŞIK GÜNLERİ BAŞLADI

GELENEKSEL HÜSEYİN HÜSNÜ TEKIŞIK GÜNLERİ BAŞLADI10.03.2014 14:15Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR’ın talimatlarıyla ve “Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor” parolasıyla Üniversitemiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenecek “1. Geleneksel Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK Eğitim Günleri bugün (10.03.2014), saat 9.30’da Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans salonunda yapılan açılış töreni ile başladı.

Geleneksel Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK Eğitim Günleri kapsamında, Öğretmen okullarının kuruluşunun 166. Yıldönümünü de kutlanarak, 10-14 Mart 2014 tarihlerinde Üniversitemiz yerleşkelerinde, merkez ilçe ve köylerde eğitim, aile sağlığı, rehberlik ve sportif bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir KADAKAL ve Prof. Dr. Ahmet ERGİN, Giresun Belediye Başkan Vekili Orhan KURT, davetliler ile üniversitemiz akademik ve idari personelleri ve öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreni, Geleneksel Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK Eğitim Günleri koordinatörü ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sedat MADEN’in konuşmasıyla başladı.

Konuşmasında eğitim, öğrenmenin ve öğretmenin önemine değinen Doç. Dr. MADEN; Osmanlı’dan günümüze Türk eğitim tarihi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, “Eğitim hayatına Kız öğretmen okulu olarak başlayan Giresun Eğitim Fakültesi hem üniversitemizin hem de ülkemizin en önemli eğitim fakültelerinden biri haline gelmiştir.

Fakülte olarak, Sayın Rektörümüzün talimatlarıyla Giresun Şebinkarahisarlı olan ve hizmetleriyle Türk eğitimine büyük katkıları bulunan, ülkemizin yetiştirdiği en önemli eğitim gönüllülerinden ve öğretmenlerinden Sayın Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK eğitim günlerini başlatmaktan ve gelecek yıllarda da sürdürecek olmaktan onur duyuyoruz. Eğitim günleri kapsamında önümüzdeki bir hafta boyunca bir çok etkinliğimiz olacak” diye konuştu.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR ise yaptığı konuşmasında; “Eğitim hayatı boyunca bir çok hayır işine imza atan Öğretmen Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK, Edirne’den Kars’a yaptırdığı 21 okul ve eğitim kurumuyla Türk Eğitim tarihine çok büyük katkıları olmuş, çok değerli bir eğitim gönüllüsüdür. Üniversitemiz kütüphanesine dolaplarıyla birlikte 7 binin üzerinde kitap bağışlayan Öğretmen Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK, çok iyi anlamamız ve değer vermemiz gereken bir şahsiyettir. Onun hayatı ve yaptıkları tüm insanlığa örnek olmalıdır. Üniversite olarak onun için Kütüphanemize onun adını verdik. Kütüphaneye katkıları devam ediyor ve edecek. 3 kız babası olan Öğretmen Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK, beni de 4. Kızı olarak onurlandırmıştır. Onun örnek hayatını ve yaptıklarını anlatmak ve değerini ortaya koymak bizim görevimizdir. Bu yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz, Geleneksel Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK Eğitim Günleri çeşitli etkinlik ve programlarla her yıl tekrarlanacaktır” dedi.

Son olarak Giresun Belediye Başkan V. Orhan KURT’ta yaptığı konuşmasında, “Giresun Eğitim Fakültesi Mezunu olarak, Giresun Üniversitesinin geldiği noktadan gurur duyuyor ve Sayın Rektörümüze başarılarından, Giresun’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Giresun’un değerlerine sahip çıkarak, Geleneksel Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK Eğitim Günleriyle değerli öğretmenimize karşı gösterilen saygıya da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış programı; Giresun Üniversitesi Kısa Film Topluluğu tarafından hazırlanan“Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK tanıtım videosu ve röportajı sunumu, öğrencilerin okuduğu şiirler ve Şebinkarahisar Yöresi Halk Oyunları gösterisi ile devam etti.

Açılış programın ardından fuaye salonunda “Giresun’da Eğitim” konulu fotoğraf sergisi açılarak gezildi. Sergi hafta boyunca açık kalacak.

Etkinlik kapsamında öğleden sonra Eğitim Fakültesi önünde kurulan Eğitim Çadırı açılışı gerçekleştirildi. Eğitim çadırında üniversitemiz öğrenci toplulukları ve Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğü stantları ilgiyle gezildi. Hafta boyunca açık kalacak eğitim çadırının açılışını Geleneksel Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK Eğitim Günleri Koordinatörü Doç. Dr. Sedat MADEN yaptı.

 

 

 

 


Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (1)

derginiz çok güzel başarılarınızın devamını dilerim artvinden T.C. aktaş06.01.2015 10:49

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.