SON DAKİKA

GİRESUNDA SANAT WEB TV AÇILMIŞTIR         


Bugün: 25.11.2020

BELEDİYE KONSERVATUVARINDA EĞİTİMLER

BELEDİYE KONSERVATUVARINDA EĞİTİMLER

DEVAM EDİYOR24.10.2019 23:07


BELEDİYE KONSERVATUVARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Giresun Belediye Konservatuvarı 2019-2020 eğitim yılına başladı.

Belediye Konservatuvarı bünyesinde bulundurduğu toplamda 680 kursiyer ile derslerini sürdürüyor.

Konservatuvara yeni kayıt yaptıran öğrenciler ile birlikte bir üst sınıfa geçen mevcut kayıtlı diğer öğrenciler kendi alanlarındaki derslerini düzenli bir şekilde almaya devam ediyor.

Konservatuvar dersleri hafta içi her gün saat 17.00 ile 21.00 arası, hafta sonu ise saat 09.00 ile 17.00 arasında yapılıyor. Başarılı olan öğrenciler 4 yılın ardından eğitim sertifikalarını alarak mezun olabilecek.

Türk Müziği, Batı Müziği ve Halk Oyunları bölümlerini bünyesinde barındıran Belediye Konservatuvarı eğitim süresince öğrencilerine Karadeniz kemençesi, kanun, keman, piyano, ney, bağlama, gitar, ud, klarnet ve perküsyon gibi müzik aletlerinin çalınması ile ilgili dersler verecek.

Konservatuvara bağlı Halk Oyunları bölümünde de eğitimler devam ediyor. Minikler, yıldızlar ve gençler olmak üzere 3 gruptan oluşan toplamda 150 öğrenciye çeşitli bölgelerin yörelerine ait halk oyunları alanında eğitimler veriliyor.

Kültür ve Sanat’a büyük önem veren Giresun Belediyesi önümüzdeki günlerde Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koro çalışmaları yaptıktan sonra vatandaşlarımızın dinletisine sunulacak birtakım konserler verecek.

1 2 3. 4 5 6 7 8 9 10

 


Etiketler: DEVAM EDİYOR

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.